gun-temizlikgun-temizlik

HALI ve KOLTUK YIKAMA

Halı ve koltuk yıkama şirketi olarak müşteri memnuniyeti odaklı kalite standartları ilkelerini benimseyerek geliştirmeye devam etmekteyiz. Çok sayıda olumlu deneyimlerimiz ve referanslı müşteri memnuniyeti siz değerli müşterilerimize verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak halı ve koltuk yıkama hizmetlerimize devam etmekteyiz. Halı ve koltuk yıkamada güvenli, profesyonel, kaliteli, hijyenik ve sağlıklı hizmet koşullarında hedefimize devam etmekten mutluluk duymaktayız.

Halı Yıkama Konusunda Vazgeçilmez Adresiniz
Halı temizliği belirli zaman dilimlerinde yapılması gerekmektedir. Eğer bunu evinizde elektrik süpürgesi veya kendiniz yapıyorsanız yeterince temizlik sağlanamadığı gibi zamanınızdan da gelen su faturası nedeniyle cebinizden de gereğinden fazla ödün vermeniz gerekir. Firmamız halı yıkama temizliği olarak halılarınızı belirttiğiniz adresten alıp cinsine göre ayırıp üst düzey makinalar sistemimizle temizleyip kurutup poşetleyip istediğiniz gün sizlere getirerek hem zamanınızdan hem cebinizden tasarruf sağlamaktayız.

Halı yıkama konusunda uzman, işini bilen güvenilir bir firmayla çalışmak gerekmektedir. Halıların cinsi, niteliğini hakkında bilgi sahibi olan, hangi nitelikte halıyı hangi temizlik malzemelerini kullanarak temizleyeceğini bilmeyen bir firma ekibiyle halılarınız zarar görmekte, yeterli hijyen sağlanmamakta ve yıpranmaktadır.

Halı Yıkama İşinde Kullanılan Malzemenin Önemi
Halı yıkama için kullanılan temizlik ürünleri şampuanlar çok önem ve hassasiyet duyduğumuz konulardandır. Bu konuda son derece hassas davranmaktayız. Halı yıkama firması olarak haftanın her günü 7/24 hizmet vermekte halılarınız için kimyasal maddeler içermeyen, halınızın markasına ve hammaddesine göre ona en uygun yüzlerce çeşit bitkisel ve organik şampuanlar kullanmaktayız.

Yıkadığımız halıların temizliği konusunda uzman olan kalite kontrol birimlerimiz aracılığı ile kontrol edilmekte yeterince hijyen sağlanmadığını düşündüğümüz halıyı tekrar işleme alıp yeterli hijyeni sağlamaktayız. Son olarak koku ve parfüm işlemi yapıp paketleme aşamasına geçmekteyiz. Halılarınız belirtiğiniz adresten teslim aldığımız gibi yine belirttiğiniz adrese belirttiğiniz zamanda ücretsiz teslim edilmesi konusunda hassasiyetimizi göstermekteyiz.

Oturma odalarının ve salonların en çok kirlenen yerlerinden birisi de koltuklardır. Sürekli kullanılıyor olması ya da üzerine istemsiz şekilde dökülen yiyecek ve içecekler zamanlar koltukların kirlenmesine neden olur. Koltukları temizlerken koltukların yapıldığı malzemeyi dikkate almalısınız. Deri koltukların ayrı, kumaş koltukların ayrı, kadife koltukların ayrı temizleme yöntemleri vardır. Her yöntem her koltukta uygulanmaz. Eğer koltuk kılıfı kullanıyorsanız kullandığınız koltuk kılıflarını çıkartıp etiketlerinde yazan talimatlara göre yıkamanız yeterli olacaktır. Ancak koltuk kılıflarını yıkarken fermuarlarının kapalı olması gerekir. Kumaş koltuklarında ki lekeler için ağartıcı içermeyen deterjanlar kullanabilirsiniz. Kadife koltuk örtülerini ise kesinlikle elde yıkamayın. Ve kadife kumaşları kesinlikle sıkmayın. Kadife koltuk örtülerini amonyak katılmış su buharına tutun. Bu sayede kadife kumaş nemlenir ve yumuşar. Yumuşayan kadife kumaşı bir fırça ile fırçalayın. Eğer kumaşta hala çıkmayan lekeler var ise kuru temizlemeye götürmeyi tercih edin.

Koltuk Yıkama da Kullanılan Deterjanlar
Koltuk yıkama aynı zaman da her deterjan ile de olmaz. Bazı deterjanlar koltukların döşemesine zarar verebilir. Bu nedenle de her deterjanı koltuklarınızı temizlemek için kullanmamalısınız. Koltuklarınızın döşeme kumaşlarına göre deterjan kullanmalısınız. Arap sabunu çok uzun yıllardır kullanılan ve en çok tercih edilen temizlik ürünlerinden bir tanesidir. Arap sabunu doğal içerikli olması nedeniyle de hemen hemen her ev kadının vazgeçilmez ürünlerindedir. Arap sabununu koltuklarını silmek için de kullanabilirsiniz. İsterseniz arap sabunu direkt olarak koltuk döşemesine sürüp nemli bir bezle silebilirsiniz isterseniz de arap sabununu suya katıp o bir bez yardımı ile koltuk döşemelerinizi silebilirsiniz. Sildiğiniz yüzeyleri daha sonra sıcak su yardımı ile durulayınız. Sıcak su arta arap sabunu kalıntılarının çözülmesini sağlar. Bunun yanı sıra özel olarak koltuk silmek için üretilmiş deterjanlar da vardır. Bu deterjanları koltuklarınızın döşeme kumaşına göre kullanabilirsiniz. Koltuk döşemenizin üzerine direkt püskürterek kullanabileceğiniz gibi suya karıştırıp da kullanabilirsiniz. Deterjanların kullanım talimatların da nasıl kullanmanız gerektiği ayrıntılı olarak anlatılmıştır.

Sık Sorulan Sorular

  • Temizlik için kaç kişi gelecek? – Temizlenecek alanın büyüklüğüne ve iş yüküne göre temizlik elemanı sayısı belirlenmektedir.
  • Memnun kalmama durumunda ne oluyor? – Tüm temizlik hizmetlerimizde memnuniyet garantisi veriyor, sizi mutlu etmek için elimizden geleni yapmaktayız.
  • Temizlik hizmeti ne kadar sürüyor? – Temizlenecek alanın büyüklüğü ve iş yüküne göre değişkenlik göstermektedir.